Visitekaartje van het gemeentehuis Jan Zandman gaat met pensioen

28 mrt , 10:19 Nieuws
pn27032025 zuidwolde jan zandman
Artizzl Media / Peter Nefkens
Rechts Jan Zandman, die door Ronald Brouwer in de bloemen werd gezet.

Zuidwolde – Hij mag als bode gerust het visitekaartje van het gemeentehuis van De Wolden worden genoemd: Jan Zandman. De inwoner van Zuidwolde gaat met pensioen en werd donderdagavond na afloop van de vergadering van de gemeenteraad al even in het zonnetje gezet.

‘Jij bent wel een heel speciaal geval’, zei vicevoorzitter Ronald Brouwer van de raad. ‘Je hebt er meer dan veertig dienstjaren opzitten, bent begonnen in de voormalige gemeente Zuidwolde en deed je werk met heel veel toewijding en humor. Jij hebt veel kennis en verstand van zaken’, aldus het GB-raadslid. Jan Zandman stond erbij in zijn typerende nette pak, wat Brouwer de opmerking ontlokte dat Zandman het visitekaartje is van het gemeentehuis.

De voetbalstanden

Jan Zandman is altijd dienstbaar geweest en kent ieder hoekje van het gemeentehuis. ‘Wij konden altijd bij jou terecht met vragen en voordat we in de raadszaal deze grote schermen hadden, hield jij voor ons vanuit het kantoortje de voetbalstanden bij’, lachte Brouwer.

Het was donderdag de laatste keer dat Jan Zandman gastheer was tijdens de raadsvergadering. Nadat hij een dikke bos bloemen in ontvangst had genomen, kwam er een welgemeend bedankt uit zijn mond, alvorens hij zich zichtbaar geëmotioneerd naar zijn plek haastte. Dat ging gepaard met een daverend en langdurig applaus. Op 8 april is het afscheid gepland.