Roy de Witte informateur voor vorming nieuw college in De Wolden

23 mrt , 12:44Nieuws
WOL Roy-de-Witte-1030x1030
Archieffoto: Provincie Overijssel
Roy de Witte
Zuidwolde – De volgende stap is gezet na de verkiezingen van afgelopen woensdag: Roy de Witte wordt aangesteld als informateur, hij gaat met goedkeuring van alle vijf de partijen de eerste verkenningen in politiek De Wolden doen.
De Witte brengt ruime bestuurlijke ervaring mee. Hij was eerder raadslid, wethouder en gedeputeerde in de provincie Overijssel en is momenteel directeur-bestuurder van Bibliotheek Hoogeveen. Dankzij zijn kennis van het lokale bestuur en zijn ervaring met vergelijkbare processen is hij volgens de grootste fractie van Gemeentebelangen uitstekend toegerust om het informatieproces in De Wolden te begeleiden.
„Roy is altijd nauw betrokken geweest bij de lokale politiek. We zijn erg blij dat iemand die zich sterk maakt voor een leefbaar platteland – en als geen ander weet hoe belangrijk lokale politiek daarin is – de verkenning voor onze gemeente gaat uitvoeren”, aldus Gerrie Hempen, lijsttrekker voor Gemeentebelangen.
Het doel van de verkenning is om te komen tot een stabiel college met voldoende steun in de raad, zodat er stevig kan worden doorgepakt voor de inwoners van De Wolden. De verkenning wordt afgerond met een advies over het vervolgproces. Binnen nu en twee weken brengt Roy de Witte verslag uit aan de gemeenteraad over zijn bevindingen.

Opdracht aan de informateur

Vanaf volgende week voert De Witte gesprekken met alle partijen die in de gemeenteraad zijn vertegenwoordigd. In deze gesprekken verkent hij de inhoudelijke en politieke overeenkomsten en verschillen. Daarbij komt onder meer aan bod welke partij of partijen volgens hen geschikt zijn om deel te nemen aan een nieuw college. Ook bespreekt hij of partijen openstaan voor een raadsbreed programma.
„Gemeentebelangen heeft dan wel de meeste zetels, maar we hebben vooraf aangegeven dat we graag samen optrekken met de andere partijen. Zo komen we tot het beste resultaat voor De Wolden. Wat zijn de belangrijkste thema’s voor de komende vier jaar? Waar vinden we elkaar? En op welke punten liggen de verschillen?”, aldus Hempen.

Raadsbreed programma

Een raadsbreed programma is niet nieuw voor De Wolden; ook in de afgelopen bestuursperiode is hiermee gewerkt. De ervaringen daarmee zijn al eerder in de gemeenteraad besproken. Verschillende fracties hebben aangegeven eerst de verkiezingsuitslag te willen afwachten, om daarna te bepalen of zij opnieuw openstaan voor een raadsbreed programma of voor een andere vorm van samenwerking.
loading

Loading articles...

Loading