Kees en Dina Seinen uit Zuidwolde zijn 60 jaar getrouwd

19 nov , 9:51 Nieuws
pn18112025 Zuidwolde Echtpaar Seinen2
Foto: Artizzl Media / Peter Nefkens
Kees en Dina Seinen met de burgemeester.

Zuidwolde - Kees Seinen en Dina Koerts zijn vandaag 60 jaar getrouwd. De twee actieve inwoners uit Zuidwolde leerden elkaar pas echt goed kennen in hun toenmalige woonplaats Beilen, al kenden ze elkaar ook al van de zondagsschool.

Dina ging in Beilen naar school, Kees het voor hem dichterbij gelegen Lheebroek, toen nog gemeente Dwingeloo. Pas veel later sloeg de vonk echt over, dat was toen Dina een keer bij de buren moest oppassen. Daar was het zusje van Kees ook, dus dacht Kees, ‘laat ik daar maar eens gaan kijken’. Hij deed dat samen met een vriend, dat was het begin van grote verliefdheid.

Kees is nu 85, Dina vier jaar jonger en ze genieten nog volop van het leven. Ze zorgen dat ze in beweging blijven door veel te fietsen en wandelen. Ze kregen drie dochters, maar hun oudste overleed aan acute leukemie. De zes kleinkinderen zijn uitgewaaierd.

Twee kleindochters genieten in de regio wel bekendheid met hun eigen bedrijf Koekroelen in Linde. Dianne en Anniek van Raalte kregen het ondernemende karakter bijna met de paplepel ingegoten en begonnen er op jonge leeftijd mee. De Seinens verhuisden van Dalerveen naar Ruinerwold en vervolgens naar Linde, waar ze de langste tijd woonden. Ze wonen alweer tien jaar tot grote tevredenheid in Zuidwolde, maar de band met Linde blijft altijd bestaan.

Meer over Kees en Dina bij de collega's van de Meppeler Courant.