Geert Jansen nieuwe voorzitter voor kunstencentrum Kunstenkorf

30 jun , 16:21 Nieuws
hoogeveen foto persbericht kunstenkorf1 1
Kunstenkorf

Hoogeveen/Zuidwolde - Kunstencentrum Kunstenkorf verwelkomt met trots haar nieuwe voorzitter: Geert Jansen. Hij volgt José Rubingh op, die vanaf de oprichting in 2012 voorzitter van het collectief is geweest. 'Het waren grote schoenen om te vullen, maar we zijn verheugd dat we in Geert iemand van hetzelfde kaliber hebben gevonden', aldus een woordvoerder.

Geert Jansen heeft een achtergrond in accountancy en is momenteel nog werkzaam als ondersteuner van de burgemeester en wethouders van de gemeenten Hoogeveen en De Wolden. Aan het eind van dit jaar gaat hij met pensioen. Naast zijn werk is Geert al jaren actief als vrijwilliger in de kerk, onder andere bij de organisatie van musicalproducties. Ook volgt hij al geruime tijd zangles bij Kunstenkorf. Hij ziet in Kunstenkorf de plek waar hij zijn liefde voor cultuur kan combineren met zijn zakelijke ervaring. “Kunst en cultuur moeten toegankelijk zijn voor iedereen. Kunstenkorf is een plek waar talent zich kan ontwikkelen, waar mensen samenkomen en waar creativiteit de ruimte krijgt”, aldus Geert.

Groei in leerlingaantallen

In de afgelopen twee jaar zag Kunstenkorf het aantal inschrijvingen stijgen. Deze groei is mede te danken aan de laagdrempeligheid, de kwaliteit van het docententeam en de sterke verankering in de lokale gemeenschap. Met ingang van het nieuwe seizoen wordt het aanbod verder uitgebreid, onder andere met lessen algemene muzikale vorming, muziek voor jonge kinderen, pianoles (jazz/pop), beeldende lessen en theaterlessen voor kinderen en jongeren.  “Het is van het grootste belang dat inwoners van de gemeenten De Wolden en Hoogeveen op een toegankelijke manier in aanraking kunnen komen met kunst en cultuur,” benadrukt Geert Jansen.

Over Kunstenkorf

Kunstenkorf is een docentencollectief dat professionele lessen aanbiedt in muziek, dans, beeldend en theater in de gemeenten De Wolden en Hoogeveen. Het collectief is ontstaan na het faillissement van kunstencentrum Scala en zet zich in om kunst en cultuur voor iedereen toegankelijk te maken. Kunstenkorf werkt nauw samen met lokale muziekverenigingen en culturele partners in de regio.