Ruinen - Frens van Egten (88) en Aaltje Waninge (84) vierden donderdag, op Hemelvaartsdag hun briljanten bruiloft. Dat deden ze eerst in huiselijke sfeer met onder meer burgemeester Inge Nieuwenhuizen, later op de dag verplaatste het feest zich naar hotel Kuik. Daar trouwden ze 65 jaar geleden ook.
Dat kwam omdat er toen even geen gemeentehuis was en ze deden dat met drie andere stelletjes. Dat was vrij normaal in die jaren. Ze zagen elkaar voor het eerst bij een spoorwegovergang in Hoogeveen. Waar een trein voortraasde, kruisten de blikken van Frens (in de vrachtwagen) en Aaltje elkaar. Op het Pesser feest werd de liefde bezegeld. Ze trouwden en kregen drie kinderen, negen kleinkinderen en elf achterkleinkinderen op.
Van Egten was altijd een bekend transportbedrijf in Ruinen, het was ooit opgericht door de opa van Frens. Een tijd van paard en wagen, in 2018 kwam er een einde aan het bedrijf, maar toen waren Frens en Aaltje allang met pensioen.