Albert en Alie Soer uit Zuidwolde zijn zestig jaar getrouwd met elkaar en het water

23 sep , 17:18Nieuws
pn23092026 Zuidwolde Echtpaar Soer
Foto: Artizzl Media / Peter Nefkens
Zuidwolde - Het verhaal van het 60-jarig huwelijksjubileum van Albert en Alie Soer uit Zuidwolde gaat ook over water. Het echtpaar vierde woensdag hun diamanten feestje, compleet met de aanwezigheid van hun eerste achterkleinkind van nu vier maanden, en doet dat vol verhalen waar water centraal staat.
Ze hadden een boot waarmee ze vooral in Friesland en Overijssel te vinden waren, maakten ooit een cruise van Florida naar de Bahama’s, onlangs nog een dagtocht met de boot vanuit Meppel naar Volendam en gaan al zo’n zestig jaar bijna ieder jaar naar Texel. Daar komt nog bij dat de 81-jarige Albert nog steeds werkt, drie dagen van de week bedient hij de bruggen en sluizen in de Hoogeveensche Vaart tussen Meppel en Hoogeveen. „Dat doe ik wel op afstand hoor vanuit Hoogeveen, daar zit ik dan de hele dag achter het scherm”, vertelt hij. 
Albert en Annie leerden elkaar kennen in cafetaria De Falieberg aan de Hoofdstraat in Zuidwolde. Hij woonde op Fort, zij in een huis met rode dakpannen schuin tegenover het café. „Ik kon het café vanuit mijn raam zien, nu kijken we al vijftien jaar op het huis waar ik ben geboren”, zegt de 78-jarige Annie. Zo kon ze vroeger ook mooi in de gaten houden of Albert al uit het café was vertrokken. „Dan stond zijn brommertje er nog”, lacht ze.
Meer over het bruidspaar bij de collega's van de Meppeler Courant.
loading

Loading articles...

Loading