Dag van het Hunebed wordt ook bij Havelte gevierd

24 jul , 7:22Drenthe
Havelte Hunebed_D53_Havelterberg
Foto OER
Hunebed D53
Havelte/Borger - De jaarlijkse Dag van het Hunebed vindt op zondag 16 augustus plaats. Verspreid over Drenthe, waaronder in Havelte,  worden bij en rondom verschillende hunebedden activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Bezoekers kunnen deelnemen aan workshops, wandelingen, lezingen en gezinsactiviteiten die allemaal draaien om de prehistorie en het Drentse landschap.
Wat begon als een activiteit in Borger, bij het grootste hunebed van Nederland, is uitgegroeid tot een provinciebreed programma dat op laagdrempelige en inspirerende wijze aandacht schenkt aan de oudste nog zichtbare monumenten van ons land. 
Een veelzijdig en inspirerend programmaWat de Dag van het Hunebed bijzonder maakt, is de diversiteit aan activiteiten: op tientallen plekken in Drenthe kun je de hunebedden op je eigen manier beleven. Er zijn workshops, mystieke verhalen, lezingen bij hunebedden, maar ook wandel- en fietstochten. 

Fotografieworkshop

Van het leven van de hunebedbouwers tot de hunebedden die mensen van nu inpireren. Van vuur maken, oerklanken en diersporen herkennen tot aan een fotografieworkshop, stiltewandeling en muziek met gedichten van Silvia Fledderus. Kortom, een breed en gevarieerd programma voor jong en oud. 
Over de organisatieMet deze dag willen het Hunebedcentrum, Het Drentse Landschap, Geopark De Hondsrug en Staatsbosbeheer het draagvlak vergroten om deze archeologische monumenten te beschermen. Dit doen zij met verschillende partijen zoals Oermuseum, Museum Vosbergen en verschillende zzp’ers. 
De activiteiten vinden plaats op zondag 16 augustus. Voor sommige activiteiten is vooraf aanmelden nodig. Bezoekers kunnen het actuele programma, aanmeldmogelijkheden en praktische informatie vinden via: Dag van het Hunebed - Het Hunebedcentrum en Activiteiten - Het Drentse Landschap 

Activiteiten Havelte

In Havelte vinden bij de beide hunebedden D53 en D54 workshops plaats en kunnen bezoekers de zwervende oermens ontmoeten. Tijdens de demonstraties kunnen de gasten zien hoe mensen duizenden jaren geleden vuur maakte, touw draaiden en andere praktische vaardigheden gebruikten om te overleven. Behalve kijken, mogen bezoekers ook zelf aan de slag. Tijden zijn van 11.00 tot 13.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur.
Tevens worden oude volksliederen van de Veenkoloniën door zangeres Silvia Fledderus opnieuw tot leven gebracht. Tijdens van 11.00 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 15.30 uur.
loading

Loading articles...

Loading