Anderhalve ton voor cameratoezicht in Meppel

09 okt , 11:06 Regio De Wolden
camera-2456434-1920-pixabay

Meppel - Het college van burgemeester en wethouders vraagt de gemeenteraad geld voor cameratoezicht voor een veiligere binnenstad. Het gaat om een krediet van 150.000 euro voor de aanschaf en installatie van camera’s en 66.500 euro voor de jaarlijkse kosten.

Burgemeester Maathuis: "We willen dat iedereen zich welkom en veilig voelt in Meppel. Cameratoezicht kan ons daarbij helpen.”

Meppel heeft een levendig centrum dat mensen uit de hele regio aantrekt, vooral tijdens horecanachten en evenementen. Het college van burgemeester en wethouders wil cameratoezicht invoeren als aanvulling om bestaande maatregelen en om zo de veiligheid te verbeteren in de binnenstad van Meppel. Burgemeester Maathuis: “Ondanks bestaande maatregelen zoals inzet van boa’s, calamiteitenverlichting, het SUS-team en politie, blijven incidenten zoals vechtpartijen, overvallen en drugsoverlast in ernst toenemen. Vandaar nu deze stap."

Politie en ondernemers positief

Voor de politie is cameratoezicht een middel om beter te kunnen optreden. Ook de Meppeler Handelsvereniging (MHV) heeft begin januari 2025 gevraagd om sneller invoeren van cameratoezicht. De MHV noemt voordelen zoals preventie en een groter gevoel van veiligheid als voordelen van cameratoezicht. Tijdens evenementen zoals “Mokum in Meppel” en bij tijdelijke inzet in de Woldstraat is cameratoezicht effectief gebleken. Het werd gewaardeerd door de ondernemers, bezoekers en de hulpdiensten.

Zorgvuldige afweging

De gemeente voert het cameratoezicht niet zo maar in. Het sluit aan bij de bredere visie op een veilige, gastvrije en toekomstbestendige binnenstad. Cameratoezicht wordt alleen ingezet als andere middelen tekortschieten. Het moet bijdragen aan de feitelijke veiligheid en aan het gevoel van veiligheid.

Na goedkeuring door de gemeenteraad kan het cameratoezicht verder worden voorbereid. De apparatuur kan worden aangeschaft en de inwoners en ondernemers van de gemeente kunnen verder worden geïnformeerd.