
Ruinerwold - De traditionele boerderijenfietstocht in en om Ruinerwold is tegenwoordig veel meer dan dat. Komende zaterdag 29 juli kunnen fietsliefhebbers weer een rondje maken langs verschillende bedrijven, niet alleen maar met een agrarische achtergrond.
De Open Boeren Bedrijvendag gaat editie nummer 32 in en tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen zes bedrijven worden bezocht. Uiteraard museumboerderij De Karstenhoeve, maar ook hoveniersbedrijf Martijn Buld op Oosteinde, boomkwekerij Het Groene Geschenk & Kaarsenmakerij Het Groene Lichtje op Weerwille, melkveebedrijf van de familie Graveland bij Koekangerveld, het melkveebedrijf inclusief monovergister van de familie Tijmens in Koekange en installatietechniek K.J. van Dijk en Duurzame techniek J. van Dijk in Koekange.
De organisatie van deze dag is in handen van de Stichting Open Boeren-Bedrijvendag, samen met de Vrouwen van Nu, LTO Noord afdeling Zuidwest-Drenthe, Vereniging voor bedrijfsvoering en de DAJK (Drents Agrarisch Jongeren Kontakt). Het thema van de route is dit jaar bijna vanzelf ‘duurzaamheid’ geworden. „We waren er niet specifiek naar op zoek, maar elk bedrijf dat deelneemt zet zich in voor een duurzame toekomst”, vertelt voorzitter Jan Roelof Remmelts. Bij ieder bedrijf zijn medewerkers aanwezig om informatie te delen met de bezoekers, maar er zijn ook toeleveranciers en andere relaties met stands.
Starten kan bij elk van de bedrijven, de route telt ruim 27 kilometer en is van routebordjes voorzien. Voor de liefhebbers is er op het terrein achter de Dokter Larijweg 23 ook een evenement te bezoeken: de Trekkerslep.






