Ruinerwold – Er komt weer een nieuwe editie van Boerendrokte aan in- en om museumboerderij De Karstenhoeve. Op zaterdag 5 juli van 11.00 tot 16.00 uur staan weer veel vrijwilligers klaar om van deze dag een groot (boeren)succes te maken.
Ruim voor aanvang is het al een drukte van belang want de deelnemers moeten in passende kledij worden gehesen maar het lukt gelukkig altijd om op tijd klaar te staan. Deze zaterdag heeft als thema: Heuitied. Een drukke dag dus voor de knechten en meiden. Eerst maaien met de zende, het gras bij elkaar harken, in oppers zetten en afvoeren met paard en wagen. Gelukkig worden ze goed voorzien van een natje en droogje.
In het voorhuis spelen zich intussen hele andere taferelen af. De burgemeester komt langs om met boer Karsten te praten over een aanschrijving van de gemeente. Een plaatselijke verordening die boer Karsten naast zich neer legt en dat kan echt niet. Hij probeert het in der minne op te lossen maar of dat lukt? En als eindelijk de rust een beetje is weergekeerd komen twee zusters en een zwager van boer Karsten op bezoek die nu weleens willen weten waar het gouden oorijzer van tante Renske is gebleven. Die is bij de verdeling van de erfenis nergens genoemd. Maar daar weet ook vrouw Karsten alles van.
Natuurlijk maken ook vandaag de huisslager, imker, negotieman, scheerbaos, de tbc-patiënt, de dokter en de schoolmeester hun opwachting om de bezoekers 100 jaar terug mee de tijd in te nemen. Voor info: [email protected] of telefonisch: 0522-481447