
Zuidwolde – In het Wolderhuus vindt dinsdagavond een lezing plaats van Natuurvereniging Zuidwolde. Het gaat over de Taal van Kleur: plantenevolutie, bloemkleur en kleurenzien
Wat bepaalt de enorme diversiteit aan kleur in de natuur? En hoe zien kevers, vlinders en bijen de wereld om zich heen? Evolutiebioloog Casper van der Kooi onderzoekt hoe bloemen en dieren kleuren maken en waarnemen. Met natuurkundige en biologische technieken onthult hij de fascinerende manieren waarop kleur in de natuur verschijnt en door de eeuwen heen is veranderd door de evolutie.
Casper van der Kooi is natuurkundige en evolutiebioloog. Aan de Rijksuniversiteit Groningen onderzoekt hij de oorsprong en de functie van kleuren bij bloemen en vlinders. Hij is een van de vier laureaten van de Heineken Young Scientist Awards 2024. Recent bracht hij samen met zijn broer, kunstenaar Rik het kinderboek De plant die aan land kroop (https://lemniscaat.nl/boeken/de-plant-die-aan-land-kroop) uit, een prachtig geïllustreerd verhaal over de eerste planten die uit het water kwamen en het begin van het leven op het land.
De toegang is gratis, koffie en thee zijn voor eigen rekening, al wordt een vrijwillige bijdrage wel op prijs gesteld. De lezing is van 20.00 tot 22.00 uur.





