Bijen- en Heidewandeling in het Reestdal

20 jul 2023, 8:22 Er op uit
reestdal honingbij mark zekhuis
Mark Zekhuis

Oud-Avereest - Vanuit Bezoekerscentrum De Wheem houdt Landschap Overijssel op zondag 6 augustus een ‘Bijen- en Heidewandeling’.

Rond deze tijd van het jaar staat de heide weer in volle bloei, maar er is nog veel meer te zien naast die mooie paarse gloed over het landschap. Zo kruipen en vliegen er vele insecten rond in allerlei vormen en maten, waaronder de vele soorten bijen die zich te goed doen aan de nectar en zo ook de bloemen bestuiven. Tijdens de wandeling kunnen de gidsen van alles laten zien en hierover vertellen. Start is om 13.30 uur en er wordt ongeveer twee uur gewandeld.

Bloeiende hooilanden, wuivend graan met blauwe korenbloemen, bos, heide en authentieke boerderijen. In het Reestdal kan worden genoten van een mooi doorkijkje, het boerenleven, een veld met dotterbloemen of van het rustgevende geluid van het kabbelende water van de Reest. Het beekdal roept een gevoel op in andere tijden te leven. Het gebied kent veel historische elementen, zoals hakhoutbosjes, houtwallen, graanakkers en oude kerkenpaden. Deze elementen worden in standgehouden en beheerd zoals dit al eeuwenlang gebeurt. Mede door deze vorm van beheer is het Reestdal geworden zoals het nu is.

Aanmelden vooraf via www.landschapoverijssel.nl/activiteiten . Er is plaats voor maximaal 20 personen.