Protestvlaggen mogen in De Wolden gewoon blijven hangen

Linten zijn geen probleem.
Linten zijn geen probleem.
Foto: Artizzl Media

Zuidwolde – Ook in De Wolden hangen veel vlaggen op de kop als protest tegen het landelijke stikstofbeleid. Het college heeft met vertegenwoordigers van het actiecomité gesproken en vooralsnog mogen deze vlaggen, onder voorwaarden, blijven hangen. Linten om bomen zijn al helemaal geen probleem.

‘We begrijpen dat deze kwestie veel emoties kan oproepen, zowel bij voor- als tegenstanders. Hier hebben wij alle begrip voor. Maar we willen álle inwoners vragen om respectvol met elkaar om te blijven gaan’, laat het college van b en W in een verklaring weten.

Openbare ruimte

‘Wat mensen op hun eigen terrein doen, is helemaal aan hen. Dat is een recht van iedere Nederlander en dat koesteren we. De openbare ruimte is van iedereen en deze moet zoveel mogelijk neutraal zijn. Deze neutraliteit is een groot goed voor de gemeente. Daarom is er afgelopen weekend gesproken met vertegenwoordigers van het actiecomité dat in onze gemeente protestvlaggen heeft opgehangen.’

De gemeente De Wolden staat naast- en achter onze boeren. ‘We hebben als gemeente duidelijk laten weten niet achter de uitvoering van het huidige stikstofbeleid te staan. Wij zijn altijd in gesprek geweest met de boeren over het stikstof dossier. Ook de komende tijd blijven we in gesprek met onze boeren.’

Vlaggen

De vele vlaggen in de openbare ruimte van De Wolden mogen vooralsnog blijven hangen, tenzij de verkeersveiligheid in het geding komt, de verlichting van de lantaarnpaal of bewegwijzering belemmerd wordt en vlaggen aan/nabij openbare gebouwen hangen.

‘Bovenstaande los van het feit dat wij niet van alle wegen binnen onze gemeente wegbeheerder zijn. Het actiecomité krijgt in eerste instantie de ruimte om vlaggen die niet juist hangen zelf te verwijderen. De gemeente blijft de situatie monitoren.’

Reacties

Cookieinstellingen